Rolety to minimalistyczny sposób na osłonięcie się przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, zwłaszcza wieczorem, kiedy rozświetlone wnętrze pomieszczenia jest doskonale widoczne. Oprócz tego sprawdzają się one także w trakcie słonecznych dni. Istnieje wiele rodzajów rolet – różnią się one od siebie głównie pod względem mechanizmu pozwalającego na rozwijanie i zwijanie materiału. Wśród nich można wyróżnić:

  • klasyczne,
  • z żyłką na ramę okna,
  • w kasecie z prowadnicami,
  • do okien dachowych,
  • rzymskie.

Wybór odpowiedniej rolety powinien zależeć głównie od preferencji właściciela budynku. Najważniejsze, by pozwalały one na łatwe opuszczanie i podnoszenie. Obecnie na rynku istnieją produkty, które wieczorem doskonale chronią wnętrze pomieszczenia przed wzrokiem innych osób, a w trakcie dnia nie wymagają podnoszenia. Mowa tu o roletach dzień-noc, składających się z pasów z materiałów o różnej przepuszczalności światła.

Rolety w wielu kolorach

Roleta jest nie tylko swego rodzaju ochroną przed wzrokiem przechodniów, sąsiadów i słońcem, lecz także piękną ozdobą każdego pomieszczenia. Z powodzeniem zastąpią one np. ciężkie żaluzje okienne. Na takie produkty można zdecydować się m.in. w sytuacji, gdy nie przepadasz za ozdobnymi, ciężkimi zasłonami. Warto dopasować roletę m.in. do koloru ścian czy dodatków znajdujących się w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli chcesz stworzyć minimalistyczny efekt, doskonale sprawdzą się modele beżowe, szare czy białe. Oferujemy szeroki wybór takich produktów, dlatego każdy z łatwością znajdzie idealny wariant do danej aranżacji.