Żaluzje to jeden z wielu produktów pozwalających na zapewnienie prywatności w pomieszczeniu oraz uchronienie się przed rażącymi promieniami słonecznymi. Zazwyczaj są one wykonane z naturalnych materiałów, np. drewna, dlatego znajdują swoje zastosowanie w aranżacjach skandynawskich, rustykalnych, ekologicznych czy nawet industrialnych. Żaluzje te występują w różnej kolorystyce, od bieli, po antracyt, a także odcienie drewnopodobne oraz różnych szerokościach lameli: 25 mm i 50 mm. Dzięki temu cechują się one niezwykłą uniwersalnością, pozwalając na swobodne komponowanie z wyposażeniem różnych pomieszczeń. Żaluzje są doskonałą alternatywą dla materiałowych plis, pozwalając na zasłonięcie całego okna jednocześnie. Pełnią funkcję swego rodzaju ozdoby w danym pomieszczeniu, zwłaszcza gdy nie zwijasz ich w ciągu dnia, a jedynie zmieniasz położenie lameli. Żaluzje mogą być montowane do ściany, do sufitu bądź na skrzydle okna.

Jak działają żaluzje?

Żaluzje pozwalają na zwijanie i rozwijanie, dostosowując ich długość do konstrukcji konkretnego okna. Ich funkcjonalność wynika jednak z faktu, że w ciągu dnia wystarczy odpowiednio ułożyć lamele, by do pomieszczenia trafiały promienie słoneczne. Po zmroku należy pociągnąć za sznurek lub przekręcić pokrętło, aby drewniane lub aluminiowe fragmenty obróciły się o kilkadziesiąt stopni. W ten sposób mogą one osłonić pomieszczenie przed promieniami słonecznymi czy wzrokiem innych osób, co ma znaczenie zwłaszcza po zmroku. W ciągu dnia nie trzeba więc całkowicie zwijać żaluzji, dlatego korzystanie z takiej osłony staje się niezwykle wygodne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania żaluzji, które idealnie dopełnią wyposażenie konkretnego pomieszczenia. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy najlepszy model do danego wnętrza.