Oferujemy okna w wielu wariantach. To bardzo ważne elementy każdego budynku. Powinny być wytrzymałe, a zarazem funkcjonalne – nie można zapominać o opcji ich łatwego otwierania, zamykania i uchylania. Oferujemy okna w profilach aluminiowych i PCV, pozwalające na dopasowanie do konstrukcji dowolnego budynku. Są one bezpieczne, a jednocześnie zaprojektowane w taki sposób, by przepuszczać niewielką ilość ciepła.

Oferujemy różnego rodzaju okna. Wśród nich pojawiają się modele:

  • drewniane,
  • aluminiowe,
  • PCV,
  • dachowe.

Okna drewniane wyglądają niesamowicie w klasycznych lub rustykalnych aranżacjach. Aluminium cechuje się natomiast bardzo niewielką masą, a jednocześnie dość dużą odpornością na odkształcenia. PCV to materiał, który wybiera się zwłaszcza w przypadku nowopowstających budynków i mieszkań w blokach.

Okna energooszczędne

W naszym asortymencie znajdziesz też wysokiej jakości okna energooszczędne (okno referencyjne Uw od 0,73 W/m2K) , które zapobiegają „uciekaniu” ciepła z pomieszczenia. W ten sposób można wpłynąć na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do nowoczesnych obiektów, w których stawia się na zminimalizowanie wydatków i ekologiczne podejście do środowiska.

Okna energooszczędne zazwyczaj składają się z pakietów trzyszybowych, wypełnionych gazami szlachetnymi. Zwykle jest to krypton lub argon. Wokół szyby znajduje się natomiast specjalna uszczelka. To właśnie dlatego takie produkty przepuszczają znacznie mniej ciepła, niż klasyczne modele.

Ciepły montaż okien i parapetów

Oferujemy również ciepły montaż okien i parapetów. Metoda ciepłego montażu okien bazuje na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających: środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej. Warstwa środkowa, to izolacja termiczna, wykonywana z piany poliuretanowej, która musi szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy ścianą, a ramą okienną.

Warstwa wewnętrzna, paroszczelna, chroni przed wnikaniem do piany montażowej, pary wodnej, zbierającej się w pomieszczeniach. Do wykonania tej warstwy wykorzystywana jest paroszczelna taśma okienna, która zapobiega dostawaniu się pary do szczeliny między oknem a murem.

Z kolei warstwa zewnętrzna, paroprzepuszczalna, chroni izolację przed wilgocią pochodzącą z opadów atmosferycznych. Warstwę tę wykonuje się przy użyciu przeznaczonych do tego taśm paroprzepuszczalnych.

W przypadku ciepłego montażu ważne jest także zastosowanie odpowiednich kotew (dybli), łączących mechanicznie okno z murem.

Ciepłe parapety są to najczęściej profile podokienne wykonane z bardzo twardego polistyrenu ekstrudowanego XPS (styroduru) lub twardego styropianu EPS. Kształtki przykleja się do wypoziomowanego i wyrównanego otworu okiennego za pomocą kleju do styropianu. Następnie uzupełnia się nierozprężną pianką lub odpowiednim silikonem. Po wyschnięciu nakłada się ramę okna na profil i wciska tak, aby elementy zazębiły się razem i ponownie sprawdza się poziom.

Ciepły montaż parapetów i okien jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcesz ograniczyć straty wysokiej temperatury w budynku. Pozwalają one bowiem na zlikwidowanie powstawania mostków termicznych.